Our Team.
Ліцей №74 ім. Марійки Підгірянки ЛМР розташований у передмісті Львова, в смт Рудно. Історія селища і навчального закладу сягає своїм корінням у XIV ст.. Перебуваючи під владою Польщі, а потім Австрії, руднівчани жили у страшних злиднях, терпіли тяжкий гніт і перебували у темряві повного безкультур’я та неосвіченості. Щоб подолати всі труднощі потрібно було пройти етап столітнього розвитку. Перша культурно-освітня установа в Рудно – читальня "Просвіта”. Відомими громадськими діячами, які наполегливою працею підносили культурний та освітній рівень руднівчан, будили їхню національну свідомість, були шановані люди, як-от: Лев Терещаковський, Євген Дудкевич, Володимир Таницький. Особливо слід згадати вчителів, які навчали основ освіти: Андрій Научук, Михайло Банах, Павло Банах. Вони зробили неоціненний внесок у розбудову культури і освіти нашого селища. Славні традиції продовжили ті, кого маємо право назвати учитель від Бога. Серед них відома на Україні Євгенія Кучеренко, вчителька української мови та літератури. Саме вони ввели у світ знань перших учнів сучасного закладу, який відчинив свої двері 1977 року.
У ліцеї №74 створено кімнату-музей Марійки Підгірянки, адже свої останні роки життя вона провела у селищі Рудне. Учні школи були частими її гостями, слухали розповіді, вірші. І саме тому упродовж 1995-1998 рр. у середній школі №74 м. Львова вчительським та учнівським колективами проводилася дослідницько-пошукова робота зі збору матеріалів про діяльність поетеси Марійки Підгірянки, члена Спілки письменників України, адже свої твори Марійка Підгірянка присвячувала дітям. У роки радянської влади її вірші були заборонені, тому мало кому відомі. За часів незалежної України з’явилася можливість ознайомлюватися з друкованими поезіями Марійки Підгірянки, досліджувати життєвий та творчий шлях поетки. Так, на основі зібраного й систематизованого матеріалу з метою формування у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного та майбутнього України 30 квітня 1998 року у нашій школі було засновано кімнату-музей Марійки Підгірянки.
Ініціаторами створення були: Євгенія Маркіянівна Кучеренко,учителька української мови і літератури, Герой Соціалістичної Праці, лауреат Державної премії УРСР, кандидат педагогічних наук, автор десятків опублікованих праць, багатьох газетних публікацій, підручників з української літератури; Марія Григорівна Шкурпило,заступник директора школи з виховної роботи та Михайло Федорович Юрків, директор школи.