top of page
Stationary photo

Вибери професію, яку ти любиш, і тобі не доведеться працювати жодного дня в твоєму житті

(Конфуцій)

IMG-9cb557026d86d6a67b6665e6c9ef394a-V.jpg

      Завершальним етапом психологічної та практичної підготовки учнів до трудової діяльності є їх правильна професійна орієнтація.

     Професійна орієнтація - система навчально-виховної роботи, спрямованої на засвоєння учнями знань про соціально-економічні й психофізіологічні умови правильного вибору професії, формування в них уміння аналізувати вимоги різних професій до психологічної структури особистості, а також свої професійно значущі якості, шляхи й засоби їх розвитку.

    Правильний вибір професії зумовлює моральне задоволення, позитивну самооцінку, високу продуктивність праці, якість продукції. Він є точкою, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, поєднання особистих і загальних інтересів.

    Завдання профорієнтації полягає в ознайомленні учнів з професіями та правилами їх вибору, вихованні спрямованості на самопізнання як основу професійного самовизначення; формування вміння зіставляти свої здібності з вимогами щодо набуття конкретної професії, складати на цій основі реальний план оволодіння професією, а також забезпечення розвитку професійно важливих якостей особистості.

Топ-10 найпопулярніших професій в Україні

Серед найпопулярніших професій в Україні сьогодні представлені наступні:

Що потрібно, щоб стати успішним у професії?

Як показує практика - один з найважливіших критеріїв, які впливають на вашу успішність в тій чи іншій сфері, це ваш інтерес до обраної справи.

Також вам знадобиться оволодіти знаннями і навичками в обраній справі і не забувати про загальний розвиток і ваші soft-skills!

  1. Існує дуже багато досліджень і просто прикладів з життя, які прямо або побічно доводять, що якщо людині справді цікаво займатися справою, то він неминуче стане в ньому професіоналом, а значить і зможе просуватися по кар'єрних сходах або успішно розвивати бізнес.

  2. Професійні навички ніхто також не відміняв. Одного інтересу звичайно ж мало. Для досягнення успіху вам знадобляться знання, навички та досвід сьогоднішніх професіоналів. Все це можна отримати, наприклад, в престижних університетах.

  3. Крім професійних знань, молодим фахівцям рекомендується прокачувати так звані soft-Скіл. Так само як вміння комунікувати з командою і клієнтами, організаторські здібності, знання мов, тайм-менеджмент, додаткові знання, які можуть стати корисними при виконанні завдань.

  4. Вибирати професію усвідомлено, спираючись на конкретні параметри і власні дані

bottom of page